Technologie dřevostavby

Technologie dřevostavby

Díky našemu certifikovanému stavebnímu systému získávají naše dřevostavby výjimečné vlastnosti. Dvojité opláštění a celková skladba konstrukce se svou masivností, solidností a fortelností je již v popředí na českém stavebním trhu  . Domy stavíme standardně už jako nízkoenergetické. Umíme nabídnout domy v pasivním standardu. Pro náročné jsme do programu zařadili náš konstrukční systém s difuzní otevřeností BIOTECH WOODSystem®.

Dřevostavby mohou být dnes po architektonické stránce velmi působivé a vzhledově velmi zajímavé. Použití dřeva pro stavbu rodinných domů velmi dobře vyhovuje současným požadavkům na funkčnost a finanční dostupnost bydlení a udržitelnost výstavby z hlediska vyčerpatelnosti surovinových zdrojů.

PROCES VÝROBY DŘEVOSTAVBY

Na výrobu dřevostavby používáme pouze materiály od renomovaných výrobců, kteří dokládají předepsanou kvalitu certifikáty. Vstupní kontrola používaných surovin a pečlivě dodržovaná technologie výroby poskytují jistotu v dodržování stabilní kvality výroby včetně provádění všech detailů. Veškeré výrobní procesy provádí odborně školení pracovníci, kteří u nás nabyli cenné zkušenosti za léta, která s námi spoluvytváří nové domovy pro naše zákazníky.

Podle projektové dokumentace vyrobíme všechny stavební dílce – obvodové a příčkové stěny, stropní panely a střešní konstrukci. Veškerá výroba probíhá celoročně v temperovaných výrobních halách. Proto stavíme dřevostavby nepřetržitě i v zimních měsících. Všechny stavební dílce vyrábíme s milimetrovou přesností aby následná montáž domu proběhla hladce bez komplikací.

Rámovou konstrukci z vysušených smrkových KVH profilů vyplníme tepelnou izolací a zaklopíme OSB deskami. Na vnitřní straně obvodové stěny zhotovíme instalační předstěnu pro rozvody instalačních rozvodů. Parozábrana tak zůstává neporušená a nosná konstrukce s tepelnou izolací jsou chráněny před vlhkostí a zároveň nevznikají tepelné mosty. Vzniklý prostor v předstěně lze na přání vyplnit další vrstvou tepelné izolace.

Obvodové stěny jsou osazeny okny a vnějšími parapety. Z vnější strany jsou stěny zateplené a opatřené podkladovou vrstvou pro finální vrstvu omítky, kterou zhotovujeme až po dokončení montáže hrubé stavby domu. Z vnitřní strany jsou stěny zakončené SDK deskami.

Všechny dílce  rodinného domu naložíme jeřábem na speciální kamionové návěsy, které jsou uzpůsobené k transportu stavebních dílců. Ty jsou chráněny proti povětrnostním vlivům po celou dobu transportu na Váš pozemek.

Rádi Vás provedeme našimi výrobními prostorami a blíže Vás seznámíme s prováděním výroby rodinných domů. Neváhejte nás kontaktovat a domluvte si s námi vhodný termín Vaší návštěvy.

prohlédněte si inspirační katalog
Všechny dřevostavby lze jednoduše upravit dle vašich přání a požadavků
zobrazit inspirační katalog